119 kg kokainë| Gjykata vulos për fatin e 3 të arrestuarve

119 kg kokainë| Gjykata vulos për fatin…

Struktura e Posacme Anti-Korrupsion (SPAK) ka lënë në burg 3 personat që u arrestuan nga operacioni që zbuloi 119 kilogramë kokainë në një magazinë në Vaqarr, fshehur në arkat me banane ardhur me kontejner nga Ekuadori.

Gjykata vendosi arrest me burg për Marson Murataj, Gëzim Kalaja dhe Hasan Salihu. Kujtojmë që kontejneri me banane u nis nga Ekuadori dhe kaloi tranzit në Itali për të ardhur në Durrës.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit