Flamuri kombëtar po kthehet në trend botëror

Flamuri kombëtar po kthehet në trend botëror

Simboli i shqiponjës dykrenare të flamurit kombëtar Shqiptar është duke u kthyer në një trend botëror. Tashmë duket se dashuria e yjeve botërore për flamurin shqiptar nuk është më sekrete. Ata gjithnjë e më shumë po shfaqen në publik me veshje ku të stampuar mbajnë shqiponjën simbol të identitetit të shqiptarëve.

Pas bujës që bëri reperi me famë botërore Drake, i cili shfaqej në një videoklip i veshur me një xhaketë ku të stampuar kishte shqiponjën dykrenare, të tjerë personazhe kanë surprizuar ndjekësit e tyre në rrjetet sociale.

I fundit është sportisti amerikan Joshua Keith Palmer, një futbollist i suksesshëm në Los Angelos, në ligën kombëtare të futbollit. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet brenda një stadium, dhe veshur mban një bluzë të kuqe që në pjesën e pasme ka të stampuar një shqiponjë në ngjyrë të zezë.

Shiko postin e Plamer këtu!

E paqatë mbetet nëse futbollistin Plamer e lidh diçka tjetër me Shqipërinë, ashtu si reperi Drake i dedikoi këngën një shqiptareje në videoklipin ku të veshur mbante xhaketën e famshme. Por Plamer njihet gjerësisht për stilin e veçantë të veshjes.

Flamuri shqiptar kthehet në trend! Pas Drake, një tjetër personazh i njohur  shfaqet i veshur me simbolin tonë kombëtar! | Top Albania Radio | It's time

Shiko postin e Drake këtu!

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit