13-vjeçari shqiptar në Itali gjendet i vdekur në shtrat nga e motra

13-vjeçari shqiptar në Itali gjendet i vdekur…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Mësohet se një i mitur shqiptar është gjetur pa shenja jete në dhomën e tij të gjumit. 13-vjeçari Jonson Sulika, është konstatuar i pajetë nga motra e tij 17-vjeçare.

Sipas mediave italaine, shqiptari u gjet i vdekur në orën 8 të mëngjesit të sotëm. Vdekja mund të jetë shkaktuar nga një goditje kardiake që e ka goditur trembëdhjetë vjeçarin në gjumë.

Trupi i pajetë i të miturit po i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore dhe autopsia do të sqarojë shkakun e vdekjes ndërsa policia ka nisur hetimet.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit