15 të plagosur në Kaliforni, Tramvaji del nga shinat

15 të plagosur në Kaliforni, Tramvaji del…

Pesëmbëdhjetë persona mbetën të plagosur si pasojë e përplasjes së një tramvaj me të paktën 4 mjete të tjera, në zonë e Universal Studios Hollywood në Kaliforni. Tramvaj, është një mjet transporti i përhapur në Universal Studios Hollywood, që mbulon një zonë me një sipërfaqe prej më shumë se 400 hektarë.

Ndërhyrja e shpejtë e forcave të ndihëmës së shpejtë dhe zjarrfikësve bën që të minimizoheshin dëmet.

Menjëherë pas ndërhyrjes së ndihmës së shpejtë nisi hetimi, ku dyshimet e para janë se sistemi i frenimit nuk ka reaguar në kohë.

Shoferi i tramvajit tregoi se një defekt mekanik bëri që një nga makinat të përplasej me një hekurudhë rreth orës 21:00 PT dhe disa pasagjerë ranë nga tramvaji, tha një zëdhënës policie në Los Anxhelos.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit