26 nëntori, tre vite nga tërmeti tragjik

26 nëntori, tre vite nga tërmeti tragjik

Sot bëhen tre vite nga tërmeti 6.4 ballë që lëkundi vendin tonë orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit. Ky tërmet shënoi 51 viktima dhe duke lënë qindra familje pa shtëpi.

Pas tre vitesh plaga është ende e hapur për ata që humbën të afërmit e tyre dhe për ata që ende nuk janë strehuar në shtëpitë e rindërtuara.

Dy zonat më të prekura dhe me më shumë viktima kanë qenë Durrësi ku ishte epiqendra dhe Thumana.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit