30 mijë dollarë për dy domate dhe pak misër, çmimet e çmendura në “Met Gala”

30 mijë dollarë për dy domate dhe…

Eventi i shumëpërfolur ditët e fundit dhe më prestizgjozi në botë “Met Gala” mblodhi të gjithë VIP-at e të gjitha fushave, ku nuk munguan as politikan.

Një ndër to ishte dhe Aleksandra Oasio Cortez, veshja e së cilës u përfol shumë pasi ajo kishte shkruar në fustanin e saj “Taksoni të pasurit”, në një event të tillë ku vetëm hyrja kushtonte milionë dollarë.

Ushqimi po ashtu ka pasur cmime të kripura. Prezantuesja Keke Palmer ndau me 10 MLN ndjekësat e saj në Instagram pjatën e sallatës e përbërë nga disa pomodorini, kastravec, kërpudha, rizoto dhe misër të zier.

“Kjo është arsyeja pse s’ta tregojnë ushqimin”,- shkroi ajo në mënyrë ironike, raporton Daily Mail. Menuja e eventit pritej të ishte me baza vegane në mënyrë të t’u përshtatej shumicës të së ftuarve.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit