42-vjeçari abuzon me të miturin me autizëm në Greqi

42-vjeçari abuzon me të miturin me autizëm…

Një 42 vjeçar u arrestua mbrëmjen e kësaj të diele në Greqi, i akuzuar se ka abuzuar seksualisht me një djalë 12-vjeç, i cili ishte me spektrin e autizmit.

42-vjeçari, duke ditur qefin e madh të djalit për patina, si pasojë e vështirësisë në zhvillim, me pretekstin se do i dhuronte një palë të tilla, e ka futur brenda mesditës së shtëpisë së tij, datë 02.09.2024 dhe ka kryer marrëdhënie seksuale.

Pas denoncimit të nënës së të miturit, policia ka shkuar menjëherë në banesën e 42-vjeçarit, ku edhe kanë bërë të mundur arrestimin e tij. I arrestuari u dërgua në Prokurorinë e Athinës.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit