46-vjeçari shqiptar në Greqi vjedh 135 mijë euro në një degë pensionesh

46-vjeçari shqiptar në Greqi vjedh 135 mijë…

Policia greke arrestuar një 46-vjeçar me origjinë shqiptare. Ai në bashkëpunim me dy persona të tjerë kanë vjedhur një degë pensionesh. Vjedhja u regjistrua më 27 korrik të viti 2023, teksa shqiptari u arrestua këtë vit.

Shqiptari në bashkëpunim me dy persona të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim kanë vjedhur 135 mijë euro në një institucion që shpërndaheshin pensionet. Ata thyen xhamin e hyrjes dhe vodhën paratë në degë.

Ata ishin të veshur me kapuç dhe me kërcënimin me kallashnikov kanë detyruar një prej punonjësve të hapë kasafortën dhe nga brenda kanë rrëmbyer rreth 135 mijë euro. Më pas ata dolën në rrugën ku po priste grabitësi i tretë dhe hipën në një automjet të vjedhur që kishin lënë jashtë dhe u larguan.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit