5 vdekje dhe 102 raste të reja në Maqedoninë e Veriut, vijon situata kritike nga koronavirusi

5 vdekje dhe 102 raste të reja…

Maqedonia e Veriut vijon me një bilanc të rënduar prej koronavirusit.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 102 raste të reja, duke e çuar në 10315 numrin e personave të infektuar që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë, kanë humbur jetën edhe 5 persona të tjerë, duke e çuar në 471 numrin e personave që kanë humbur jetën me këtë virus.

Deri më tani në Maqedoninë  e Veriut janë shëruar 5,663 pacientë ndërsa në gjendje kritike për jetën ndodhen 55 të tjerë sakaq në vend janë kryer 97,550 testime.

/Gazetaatdheu.com/

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit