Greva në Itali, anulohen fluturimet me vendin fqinj

Greva në Itali, anulohen fluturimet me vendin…

Personeli i trafikut ajror në Itali është në grevë dhe për këtë arsye do të anullohen të gjitha fluturimet me shtetin fshqinj.

Aeroporti i Tiranës tha se sot nuk do të ketë fluturime në aeroportet e Barit, Bolonjës, Ankonës, Bergamos, Veronës, Milanos, Genovas, Riminit dhe Romës, ikje dhe ardhje për në kryeqytetin tonë.

Të vetmet fluturime do të jenë ato të ambulancës dhe ato të kërkim-shpëtimit dhe për ndihma humanitare. TIA u bën thirrje pasagjerëve që të verifkojnë statusin e fluturimit të tyre. Në njoftim thuhet se pasagjerët duhet të komunikojnë me kompanitë e fluturimeve.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit