Administrata iu nënshtrohet urdhërave! Nga 4 janari, pasaportë e detyrueshme vaksinimi

Administrata iu nënshtrohet urdhërave! Nga 4 janari,…

Të gjithë punonjësit e punësuar në administratën publike apo supermarkete dhe hapësira të tjera publike, nga data 4 janar janë të detyruar të të kenë me vete pasaportën e vaksinimit.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mendon se shqiptarët harrojnë shpejt, e për këtë arsye jua kujtoi edhe njëherë tjetër atyre të gjithë procesin. Ministria Manastirliu po ashtu njoftoi edhe ardhjen e 375.000 dozave të tjera të vaksinës Pfizer më 31 dhjetor si dhe lidhjen e një kontrate të re me kompaninë “Pfizer” për vitin 2022.

Presim të shohim se si do i gënjejë më tej qeveria shqiptarët sa i përket numrit të vaksinave në Shqipëri.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit