Afera 100 milionë euroshe e sterilizimit, GJKKO lë në burg ish-zv.ministrin dhe biznesmenin

Afera 100 milionë euroshe e sterilizimit, GJKKO…

Ish-zv.ministri i Shëndetësisë Klodian Rjepaj dhe biznemeni Ilir Rrapaj do të qëndrojnë në burg.

Ky ishte vendimi i GJKKO-së që lë në burg ish-zyrtarin e lartë të qeverisë dhe biznesmenin për aferën 100 milion euroshe të sterilizimit.

Edhe pse dy të ‘burgosurit’ kishin kërkuar një masë më të lehtë arresti, Gjykata e Posaçme vendosi që ti lërë në qeli.

Rjepaj dhe Rrapaj u arrestuan në 17 gusht të këtij viti për akzën e korrupsionit, ndërsa Lefter Beqaj, ish-ministri që ka firmosur këtë koncesion që i ka shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik vendit është i lirë.

Por nuk mbaron vetëm këtu. Para disa ditësh kryeministri Edi Rama i dha një rol diplomatik Beqajt, edhe pse ky i fundit është nën hetim nga SPAK për këtë aferë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit