Aksident i pesëfishtë në Thumanë, shkak shpejtësia

Aksident i pesëfishtë në Thumanë, shkak shpejtësia

Një aksident i pesëfishtë është regjistruar këtë të premte në Thumanë. 

Mësohet se në aksident janë përfshirë katër makina dhe një kamion i tonazhit të rëndë.

Dyshohet se shkak është bërë shpejtësia dhe mos-respektimi i distancës mes mjeteve.

Aksi në Thuman është tepër problematik për sa i përket aksidenteve. Kjo ndodh edhe për shkak të mungesës së sinjalistikës në këtë aks rrugor. 

Gjithashtu shpejtësia e lartë është një tjetër faktor problematik. Automjetet ecin mbi normën e caktuar. Në këtë segment kontrollet e policisë mungojnë gjithashtu edhe pikat e  ngritura të postobllokut.

Nga aksidenti i sotëm ende nuk dihet nëse ka të lënduar. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit