Aksident në Lushnje/ Makina del nga rruga dhe përplas dy këmbësore

Aksident në Lushnje/ Makina del nga rruga…

Një aksident rrugor është shënuar në aksin Fier-Kolonjë.  Si pasojë e saj janë plagosur dy gra këmbësore. Automjeti tip ‘Renault”, i cili drejtohet nga shtetasi me inicialet A.B ka humbur kontrollin dhe ka përlasur me murin rrethues të një banese dy gra të cilat po kalonin në atë zonë kur ndodhi aksidenti.

Dy të aksidentuarat janë dërguar në spitalin e Lushnjes. Njëra prej tyre, 62-vjecarja me inicialet F.M, është në gjendje kritike. Sakaq drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariatin e policisë.

burimi: tpz
Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit