Aksident në Milot/ Plagoset rëndë 60-vjeçarja, niset me urgjencë drejt Traumës

Aksident në Milot/ Plagoset rëndë 60-vjeçarja, niset…

Një aksident i rëndë është shënuar mesditën e sotme në aksin e vjetër rrugor Laç-Milot. Mësohet se si pasojë e këtij aksidenti është plagosur rëndë një 60 -vjeçare.

Sipas infomracioneve, gruaja ka qenë duke kaluar rrugën në momentin që është përplasur nga një mjet tip benz, e për pasojë ka mbetur e plagosur rëndë.

Ajo është dërguar me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë, ku po merr dhe ndihmën mjekësore. Ndërsa mësohet se është në gjendje të rëndë për jetën.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar nga policia, dhe është shoqëruar për në komisariat, ku do të japë edhe dëshminë e tij.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit