Aksidenti fatal në autostradën e Strumës| RMV shpall tre ditë zie, flamujt ulen në gjysmështizë

Aksidenti fatal në autostradën e Strumës| RMV…

Pas aksidentit tragjik që mori jetën e 45 pasagjerëve në Bullgari, qeveria në seancën e sotme ka vendosur që Republika e Maqedonisë së Veriut të shpallë tre ditë zie, në nder dhe respekt të tragjedisë që u regjistrua në autostradën e Strumës në Bullgari ku humbën jetën 45 persona shqiptarë dhe u plagosën 7 të tjerë. Gjithashtu mësohet se flamujt shtetërorë para Qeverisë tashmë janë ulur në gjysmështizë.

Nga aksidenti humbën jetën 46 persona, kryesisht shqiptarë, ndërkohë që autobusi me të cilin ata udhëtonin u përplas dhe më pas shpërtheu në flakë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit