Aksidenti me mbi 100 automjete në Itali, humb jetën 43-vjeçari shqiptar

Aksidenti me mbi 100 automjete në Itali,…

Mesditën e 5 shkurtit u regjistrua një aksident i rëndë në autostradën e Modenës, në Itali. Si pasojë e mjegullës së dendur u shënuan disa aksidentet.

Një prej tyre ishte një aksident zinxhir në të cilin u përfshijnë mbi 100 automjete dhe ku u plagosën të paktën 25 persona.

Një nga viktimat është një 43-vjeçar me origjinë nga Shqipëria. Viktima, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, me banim në Cuneo ishte duke drejtuar një kamion që është përplasur me një tjetër kamion.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit