Aktori i Batman-it, Kevin Conroy ndërron jetë në moshën 66-vjeçare

Aktori i Batman-it, Kevin Conroy ndërron jetë…

Aktori i Batman, Kevin Conroy, vdiq të enjten (10 nëntor) pas një beteje të shkurtër me kancerin. Një përfaqësues i yllit i tha: “Me pikëllim të thellë po ju dërgoj këtë sot: Kevin Conroy, zëri kryesor i Batman-it dhe një mik i dashur për shumë prej nesh, ka vdekur.

Discovery nderoi ikonën e ekranit, duke thënë: “Një interpretues i shquar i skenës, filmit dhe televizionit, Conroy arriti një famë të pashembullt të aktrimit të zërit si personazhi kryesor i Batman.

Ai luajti në 60 prodhime të ndryshme, duke përfshirë 15 filma si: Batman, Mask of the Phantasm; 15 seri të animuara , që përfshin rreth 400 episode.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit