Aktorja shqiptare krenoi sërish Shqipërinë në Festivalin e Venecias, fiton çmimin e madh

Aktorja shqiptare krenoi sërish Shqipërinë në Festivalin…

Aktorja nga Kosova Luana Bajrami ka bërë krenarë sërish Kosovën e Shqipërinë në nivel ndërkombëtar.

Filmi francez L’évenement”, i regjisores franko-libaneze, Audrey Diëan, ku ajo luanre ka fituar çmimin e madh “Luani i Artë”/

Festivali i Venecias është një nga evenimentet më të mëdha italiane në të cilin marrin pjesë mjaft artistë të shquar dhe modelet më të njohura të ekranit.

Aktori më i mirë u shpall John Arcilla me filmin “On the job” mbi korrupsionin e politikanëve dhe kompromiset e mediave, ndërsa aktorja më e mirë u shpall Penelope Cruz.

Në këtë event mori pjesë dhe modelja e njohur shqiptare e bërë nënë kohët e fundit, Aurela Hoxha. “E lumtur që të jem sërish. Festivali i Filmit në Venecia 2021. Përpara tapetit të kuq. Faleminderit”, shkroi Aurela.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit