Akuza për korrupsion, merret vendimi për Neymar

Akuza për korrupsion, merret vendimi për Neymar

Futbollisti Neymar është shpallur i pafajshëm. Gjykata spanjolle ka hedhur poshtë akuzat për korrupsion kundër tij në lidhje me transferimin e tij te Barcelona nga Santos në vitin 2013.

Nëse do të shpallej fajtor ai do dënohej me 2 vite burg dhe një gjobë prej 10 milionë eurosh për parregullsi të dyshuara në lidhje me transferimin e tij te Barcelona para 9 vitesh.

Barcelona i pagoi Santosit vetëm 17 milionë euro për Neymar në korrik 2013.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit