Akuzohet për atentatin ndaj ish-prokurorit Ndoja, lihet në burg Ramazan Rraja

Akuzohet për atentatin ndaj ish-prokurorit Ndoja, lihet…

Është vendosur dënimi me burg për Ramazan Rrahën. Mësohet se pas seancës të zhvilluar ditë e sotme  Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë këtë vendim për Rrajën.

Kujtojmë se ai u arrestua dy ditë më parë në  në Unën e Gjoles në Fushë Krujë, brenda një lokali ku edhe kishte shkuar që të hapte iftar. Rraja, në momentin e arrestimit, ishte në shoqërinë e Luiz Konomit, i cili gjithashtu kërkohej nga Policia. 

Konomi i njohur si ‘Çupja’ ishte shpallur në kërkim si një nga dy personat që kërcënoi me jetë biznesmenin Eral Myftaraj për t’u tërhequr nga tenderi që fitoi nga Bashkia e Tiranës.

Ndërsa Ramazan Rraja u shpall në kërkim zyrtarisht pas dëshmisë së dhënë nga i penduari i drejtësisë Nuredin Dumani, i cili rrëfeu se pas ngjarjes së ndodhur më 1 nëntor të vitit 2021 qëndronte grupi i Plarent Dervishajt.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit