Akuzohet për vjedhje, prokuroria nis hetimet ndaj kreut të FSHF-së

Akuzohet për vjedhje, prokuroria nis hetimet ndaj…

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet ndaj kreut të FSHF-së Armando Duka, për akuzën e vjedhjes duke shpërdoruar detyrën. Në kohë rekord, ndonëse ka plot çështje të cilat po i zvarrit, me urdhër të Veliajt, i cili kërkoi nisjen e hetimeve ndaj Dukës, me pretendimin e korrupsionit dhe vjedhjes, Prokuroria ka nisur hetimet pas referimit nga policia e shtetit, ndërkohë që Duka do të garojë sërish për kreun e FSHF-së, në zgjedhjet që do të mbahen në datën 2 Mars. Duka kërkon mandatin e 6-të në krye të qeverisë së sportit, ndërsa përballë tij në garë është gazetari Dritan Shakohoxha.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit