Arabia Saudite triumfon ndaj Argjentinës

Arabia Saudite triumfon ndaj Argjentinës

Arabia Saudite ka mundur ditën e sotme të bëjë mrekullinë përballë Argjentinës dhe Lionel Messit. Ata mboshtën skuadrën e Scalonit, nga 1-0 në 1-2.

Arabia Saudite, një kombëtare e cila rënditet e 51-ta në botë. Kjo kombëtare ka mundur të ndalojë rrugëtimin e Argjentinës e cila ishte 36 ndeshje pa humbje.

Argjentina cilësohet si një nga pretendentët për të fituar këtë trofe. Humbja e fundit e Messi me shokë ndodhi në 3 korrik të vitit 2019, në gjysmëfinalen e Kupës Amerikës ndaj Brazilit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit