Arrestohen tre shqiptarë në Greqi, tentuan të kalonin kufirin me çantat e mbushura me drogë

Arrestohen tre shqiptarë në Greqi, tentuan të…

Tre shtetas shqiptar janë arrestuar në kufirin grek, pasi kanë tentuar të kalojnë në shtetin fqinj me çantat e mbushura me drogë.

Policia ka njoftuar se janë kapur rreth 30 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Të arrestuarit janë 33, 45 dhe 50 vjeç. U sekuestruan në cilësinë e provës materiale materiale, 3 celularë me 3 karta SIM, 50 euro dhe 3600 lekë të reja shqiptare.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit