Arrestohet 15-vjeçari pas dyshimeve se e ka goditur me thikë moshatarin e tij brenda një autobusi në Londër

Arrestohet 15-vjeçari pas dyshimeve se e ka…

Një 15-vjeçar është arrestuar pasi një adoleshent u godit me thikë në një autobus në Londër. Efektivët besojnë se incidenti përfshiu një grup të rinjsh meshkuj.

Policia u thirr në një incident në rrugën numër 31 rreth orës 4.30 pasdite pas një incidenti në Finchley Road në Swiss Cottage.

Ndërkohë, një djalë 15-vjeçar u gjet me një dëmtim të rrezikshëm për jetën në Dobson Close afër pasi pësoi një plagë me thikë në bark. Ai tani është në një gjendje të qëndrueshme në një spital në Londrën veriore.

Më pas, një djalë 15-vjeçar është arrestuar nën dyshimin për shkaktimin e lëndimit të rëndë trupor me dashje dhe mbetet në paraburgim policor. Policia, tani ka rritur patrullimet rreth transportit publik.

Kryeinspektori Michael Dougall, nga Policia Metropolitane, tha: “Trajtimi i krimit me thikë dhe zvogëlimi i dhunës mbetet përparësia jonë numër një dhe ne vazhdojmë të punojmë pa u lodhur për të sjellë autorët e drejtësisë para drejtësisë”.

“Krimi me thikë shkakton shkatërrim dhe unë kërkoj që kushdo që ka ndonjë informacion në lidhje me individët që mbajnë armë të bëjë gjënë e duhur dhe ta raportojë këtë në polici.”

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit