Arrestohet në gjendje të dehur Sokol Frroku, shoferi i kryebashkiakut të Pukës

Arrestohet në gjendje të dehur Sokol Frroku,…

Është vënë në pranga shoferi i kryebashkiakut të Pukës, Gjon Gjonaj. 

Sokol Frroku është prangosur mbrëmjen e së hënës pasi është ndaluar dhe i është bërë edhe testi i alkoolit, dhe ka rezultuar se ishte i dehur. 

Dyshohet se në makinë Frroku ka pasur shuma të mëdha parash, që do të përdoreshin për të blerë vota për llogari të Gjonajt në fushatën për bashkinë e Pukës. 

Nga ana tjetër, bëhet e ditur se ka pasur ndërhyrje për ta nxjerrë nga qelia shoferin e kryebashkiakut të Pukës, Sokol Frrokun.  

Ky i fundit është një person me precedentë penal. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit