Arte marciale, armë dhe jelekë me eksplozivë, shihni pamjet nga parada ushtarake e talibanëve

Arte marciale, armë dhe jelekë me eksplozivë,…

Luftëtarët talebanë tashmë kanë nisur propagandën përmes televizionit shtetëror, duke publikuar pamje nga parada ushtarake që u zhvillua një ditë pas largimit të ushtarit të fundit amerikan.

Aty shihen talebanët ndërsa kryejnë arte marciale përpara drejtuesve dhe imazhe të armatimit që disponojnë, pjesa më e madhe e të cilit u la pas nga ushtria amerikane.

Mes armatimeve që tërhoqën vëmendjen e publikut ishin dhe jelekët me eksplozivë që zakonisht përdoren nga kamikazët.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit