Atentat në Tiranë/ Dy autorët e qëlluan nga një motor në lëvizje, plagoset 46-vjeçari

Atentat në Tiranë/ Dy autorët e qëlluan…

Nuk kanë fund ngjarjet kriminale në vendin tonë. 46-vjeçari Agim Hida ka mbetur i plagosur gjatë mbrëmjes të së enjte pas një atentati kriminal në afërsi të kryqëzimit të Bathores.

Dy persona të cilët lëviznin me një motor kanë qëlluar me armë zjarri ndaj tij dhe më pas janë larguar nga vendgjarjam
Nga atentati, 46-vjeçari ka mbetur i mbetur i plagosur në këmbë dhe është transportuar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Gjithashtu policia njofton se ndodhet në vendngjarje ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorëve.
Njoftimi:
Kamëz/Informacion paraprak
Më datë 02.11.2023, rreth orës 19:15, ë rrethana ende të paqarta, dy persona ende të paidentifikuar të cilët lëviznin me një motomjet, kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin A. H., 46 vjeç.
Si pasojë 46-vjeçari është plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.
Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën, kanë
Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe vijon veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit