Shkrumbohet autobusi në Bullgari, ndërrojnë jetë 45 persona

Shkrumbohet autobusi në Bullgari, ndërrojnë jetë 45…

Një ngjarje shumë e rëndë është regjistruar në Bullgari. Mësohet se një zjarr që ka përfshirë një me targa të Maqedonisë së veriut, ka rezultuar fatale dhe ka marrë jetën e 46 personave, mes tyre edhe shqiptarë, raporton focusnews. Ministria e Brendshme bullgare, ka bërë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës, teksa një autobus nga RMV me 52 persona brenda ka marrë flakë në autostradën e Strumës në Bullgari dhe për pasojë ka marrë jetën e 46 pasagjerëve. Veç viktimave, ngjarja ka regjistruar edhe shtatë të plagosur të cilët ndodhen për mjekim në spital.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit