Babai i Caroline flet për herë të parë pas vrasjes së vajzës për DailyMail: Do kërkojmë drejtësi …

Babai i Caroline flet për herë të…

Jeta e Susan dhe David Crouch është shembur javët e fundit dhe pikëllimi i thellë që ata përjetojnë për humbjen e vajzës së tyre të dashur Caroline , e cila u vra nga burri i saj, me siguri do t’i shoqërojë ata për vitet e ardhshme të jetës së tyre.

Megjithatë, ekziston një “mision” që i mban ata të përqendruar dhe që ka të bëjë me fatin e mbesës së tyre, Lydia, e cila ishte e pranishme kur babai i saj mbyti nënën e saj 20-vjeçare duke e privuar atë aq padrejtësisht nga krijesa e vogël.

Kanë kaluar më shumë se 40 ditë nga vrasja e Caroline Crouch dhe rreth një javë pasi Babis Anagnostopulos rrëfeu për krimin e tmerrshëm.

Dje, babai i Caroline, David, foli për Daily Mail në lidhje me “misionin” që ai dhe gruaja e tij tani kanë ndërmarrë:

“Si Susan dhe unë do të kalojmë pjesën tjetër të jetës tonë duke u siguruar që të bëhet drejtësi që vajza e saj e vogël, Lydia, do të rritet me ato që mund t’i japim dhe se kujtimi i nënës së saj do të jetojë përgjithmonë”.

Në deklaratat për gazetën britanike, e cila boton lajme të përditshme në lidhje me rastin, David dhe Susan folën rreth asaj se sa krenarë i bëri vajza e tyre e bukur, e cila  “u largua në fillim të një jete të mrekullueshme”.

 Çifti ende po përpiqet të menaxhojë jo vetëm zinë, por edhe tradhtinë e tmerrshme  nga dhëndri i tyre, i cili për javë të tëra i mashtroi ata duke pretenduar se ishin viktimë e një grabitjeje të dhunshme me një fund tragjik.

 Sipas gazetës, prindërit e Caroline nuk mund të durojnë të flasin për ngjarjet e asaj nate fatale, kur 20-vjeçarja vdiq në shtëpinë e saj. 

Por ata do të jenë gjithmonë krenarë për “shumë arritje të vajzës së tyre të mrekullueshme” siç i tha David dje Mail-it.

Babai i Caroline foli për vitet e shkollës së vajzës, kur ajo mundi të gjithë djemtë e moshës së saj në vrapim dhe u dallua me notat e saj të mira.

 “Caroline lindi në një spital privat në Athinë më 12 korrik 2001 , por ishte një shtetase britanike. Ajo së pari erdhi në Alonissos si një e porsalindur për ta prezantuar atë me miqtë e saj të ardhshëm dhe më pas u transferua në ishull përgjithmonë me Susan dhe mua në maj 2003,” kujton Davidi 78-vjeçar.

David Krauts thotë se vajza e tij doli shumë mirë në shkollë dhe u zgjodh në mënyrë të përsëritur si një “bartëse flamuri në paradat e festave kombëtare” , një nder që iu jepet studentëve më të mirë, shpjegon ai.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit