Banori i ‘5 Majit’ i kërkon ndihmë Kastros, shokut të ngushtë të Ajolës: Erion Veliaj je gejush!

Banori i ‘5 Majit’ i kërkon ndihmë…

Në lagjen 5 Maji ka nisur përplasja midis policisë dhe banorëve. Gjatë ditës së sotme është parashikuar shembja e 3 banesave, dhe më pas procesi do të vijojë edhe me godina të tjera në ditët në vijim. Tensionet vijojnë, teksa një nga banorët e lagjes është shfaqur i irrituar. Në një deklaratë për mediat, një nga qytetarët është shprehur me ironi se do të kërkojë nga Kastro Zizo që shtëpitë të mos prishen. Ndër të tjera, banori i drejtohet Veliajt me termin gejush, ndërsa thekso se nuk duhet të drejtojë Bashkinë e Tiranës.

Banori:

Më dhuro pronën thotë dhe të premtoj, nëse mban premtimet nuk kishte ngel rruga kështu 30 vite. Tu japë prona atyre gejushave të vet! Ne nuk duam dhunë, se çdo shqiptar ka kallash e dy shishe benzinë, nuk është zor që kur të dalë Veliaj në bllok me pi kafe, me kapuç dhe me ja fut një shishe acid në sy. Lufta ka fillu sot dhe nuk ka për të mbaruar, I bëj thirrje Kastro Zizo-s që të na ndihmojë. Kryetari i bashkisë vishet me të brendshme grash, këta janë kopila të sigurimit shtetit. Ti je ordiner, Erion Veliaj, je gejush dhe gejushat nuk duhet të drejtojnë bashkinë.

Kujtojmë se Kastro Zizo thuhet se është ish-i i bashkëshortes aktuale të Erion Veliajt, ndërsa bëjmë me dije se 19 janari ishte afati i fundit që banorët e këtyre banesave ti lironin ato, por jo të gjitha u janë bindur urdhrit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit