"Bashkohuni për të festuar", NATO uron Shqipërinë për ditën e Pavarësisë

“Bashkohuni për të festuar”, NATO uron Shqipërinë…

Aleanca e Atlantikut të Veriut, NATO me anë të një postimi në “Facebook” ka uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë.

Në postim është vendosur një foto e ushtrisë shqiptare dhe flamurin tonë kombëtar për të uruar. NATO fton të gjithë që të bashkohen për të festuar.

Bashkohuni me ne për të festuar me aleatin tonë Shqipërinë, në Ditën e tyre të Pavarësisë!” shkruan NATO.

Ambasadori britanik Alastair King Smith ka uruar Shqipërinë për 110-vjetorin e pavarësisë. Në një postim në Twitter ai shkruan se ky vit ka qenë i veçantë për Shqipërinë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit