Berisha: Rama i dha “skemën” Lulit si të blindojë selinë e PD-së, njësoj siç bëri me Kryeministrinë!

Berisha: Rama i dha “skemën” Lulit si…

Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Ramës, Berisha tha se Rama ka mësuar Bashën të blindojë selinë e PD-së njësoj si ai blindoi Kryeministrinë. Në një postim në  “Facebook”, Berisha theksoi se Rama me bandat e tij dhe narko-policinë është i vendosur të mbajë Bashën në krye të PD-së.

Reagimi nga Sali Berisha:

Duke ndjekur Opinion!
Miq, se pari u faktua se Lul Basha eshte i lidhur koke e kembe me krimin, ai e ka shendrruar Seline e PD sigurisht me pelqimin e Rames ne strofull vrasesish, trafikantesh fandamentalistesh, te cilet perdoren kunder protestuesve pluhur dhe tym toksik pistolet neuroparaluzuese, bomba shurdhues dhe me gaz lotsjelles etj dhe nuk ka deshmi me flagrante te lidhjeve te nje politikani me krimin.
Se dyti dyert, blindet u hapen per here te pare.
Projektin e blindimit si te kryeministrise, Bashes ia dhe Rama. Ky i fundit pa se dyert e shtepise ss tij hapen dhe kjo e ka tronditur ate!
Se treti, u faktua se Edi Rama me banda dhe narkopolici eshte i vendosur te mbaje Bashen ne krye te PD.
Se fundmi premtuam revolucion paqesor dhe sot pas tre ditesh ka 12 protestues te pergjakur nga narkopolicia dhe qindra te helmuar me gaz dhe lende helmuese dhe nuk ka asnje te plagosur apo te gervishtur nga pala kundershtare!
Revolucioni vazhdon! sb

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit