Berlusconi nis kimioterapinë, pasi u diagnostifikua me leuçemi

Berlusconi nis kimioterapinë, pasi u diagnostifikua me…

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi ka nisur një cikël kimioterapie, sipas raportimeve nga spitali San Raffaele i Milanos, ku ai u shtrua dje.

Berlusconit i është zbuluar infeksion në mushkëri, i cili vjen si pasojë e leucemisë dhe aktualisht mjekët po përpiqen të merren me funksionimin problematik të palcës kurrizore.

As sot nuk pritet të dalë asnjë njoftim mjekësor. 

Ka shqetësim të madh. Shpresoj që vetë Silvio të jetë i qetë, sepse duhet t’i rezistojë këtij sulmi të fundit që po merr, që quhet leuçemi”, tha ministri italian i Kulturës dhe kritiku i njohur i artit, Vittorio Sgarbi.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit