Besart Xhaferri, zgjidhet kryetar i Forumit Rinor të PD-së

Besart Xhaferri, zgjidhet kryetar i Forumit Rinor…

Me 5256 Besart Xhaferri, është zgjedhur kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Teksa mandati i kryetarit dhe forumeve drejtuese kishte përfunduar dy vite më parë.

Deri më sot FRPD drejtohej nga Belind Këlliçi.

Ky proces zhvillohet nga PD e Berishës ndërsa një garë tentoi ta hapte dhe Lulzim Basha, por mbeti pezull për shkak të situatës brenda demokratëve.

Në garë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor të PD-së ishin 6 emra, Alesia Balliu, Arnold Karriqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besard Xhaferri dhe Mariglend Doçi

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit