Bledi kopjon Mevlanin, shpalos talentin dhe i dedikon këngë Efit

Bledi kopjon Mevlanin, shpalos talentin dhe i…

Gjatë puntatës së sotme të PërPuthen, Efi është surprizuar nga Bledi. Ky i fundit mësohet se i ka dedikuar një këngë Efit, në tekstin e së cilës shpreh pëlqimin për të. Në një këngë me fjalë të thella, Bledi duket se ka kopjuar Mevlanin i cili në PërPuthen e vitit të kaluar i kushtoi këngë Ledjanës, me të cilën nuk përfunduan shumë mirë.

Teksti:

Bëhu gjysma tjetër e jetës që unë kam edhe botën me ta dhënë, jo mos të mjaftojë. Prej momentit që të kam pa, e kam ditë se ka diçka e pëlqimi që kam për ty, jo mos të mbarojë. Nuk po du me mbajt sekrete, jam tu të kërku ty veç për vete, le ta dijnë këto të tjerët mu hiç nuk po më pengon. Le të na shohin në çdo shtete si një shembull i kësaj jete se pëlqimi që kam për ty jo s’mbaron. S’du me të pa ty tu vujt se dhe Zoti ty për mu të ka rujt. E me ty s’du me lujt, s’du me t’hup me kon dashnia e tjetër kujt. Se ti je je je, amore mio…

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit