Boksieri shqiptar Florian Marku shpallet kampion bote, krenon gjithë shqiptarët

Boksieri shqiptar Florian Marku shpallet kampion bote,…

Florian Marku është shpallur kampion bote në versionin IBF. Boksieri shqiptar fitoi me pikë ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Florian Marku jo vetëm që fitoi titullin kampion bote, por vijon të jetë i pamposhtur në boksin profesionit.

Boksieri ynë ka fituar 9 ndeshje gjatë karrierës së tij dhe ka barazuar 1.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit