Bora ‘pushton’ Korçën, thirrje drejtuesve të mjeteve

Bora ‘pushton’ Korçën, thirrje drejtuesve të mjeteve

Rikthehen reshjet e dëborës në zonat malore të Korçës. Sipas burimeve në Dardhë trashësia e borës ka kaluar mbi 5 cm. Intensiteti i reshjeve ka qenë i ulët, në lartësitë mbi 1300 m.

Ndërkohë që në aksin turistik qarkullohet normalisht.

Autoritetet Rrugore iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve që udhëtojnë në drejtim të pikës turistike të ecin me kujdes dhe duhet të përdorin gomat dimërore. Në Voskopojë ,Qarr dhe Devoll po bien reshje shiu me intensitet mesatar.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit