Brazili mposht Zvicrën, kualifikohet për në raundin tjetër

Brazili mposht Zvicrën, kualifikohet për në raundin…

Brazili është ekipi i dytë që kualifikohet për në fazën e 1/16 në Kupën e Botës “Katar 2022”, pas Francës.

Kombëtarja ka fituar ndeshjen kundër Zvicrës me rezultatin 1:0 duke shkuar në kuotën e 6 pikëve në grupin H.

Neymar nuk ishte në fushë dhe kjo ia vështirësoi punën ekipit. Një detaj befasues ishte dhe mosaktivizimi për asnjë minutë i Xherdan Shaqirit për “Helvetët”.

Zvicra ngelet me 3 pikë në grupin H dhe në ndeshjen e ardhshme përballë Serbisë do i mjaftonte vetëm 1 pikë për t’u kualifikuar.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit