Brenda 90 sekondave! Dy tërmete 'shkundin' Iranin, vdes një 22-vjeçar

Brenda 90 sekondave! Dy tërmete ‘shkundin’ Iranin,…

Në qytetin e Iranit, i cili është vendi me aktivitet të lartë sizmik. janë regjistruar dy tërmete brenda 90 sekondave. Lëkundjet sizmike kanë shkaktuar kaos, ndërsa kanë vrarë një person. Tërmetet qe goditën Iranin ishin me magnitudë 6.4 dhe 6.3ballë e shkallës rihter. Tërmetet kishin një thellësi prej 15 km në provincën e Hormozgan, sipas Qendrës Sizmiologjike të Iranit. Epiqendra është pranë qytetit bregdetar Bandar Abbas ndërsa lëkundjet janë ndjerë deri në Dubai, Katar, Bahrein dhe Arabinë Saudite. I riu ndërroi jetë pasi një shtyllë elektrike u rrëzua sipër tij, ndërsa ekipet kanë dalë në terren për të vlerësuar dëmet.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit