Brenda vilave superluksove lundruese në Dubai

Brenda vilave superluksove lundruese në Dubai

Këto janë vilat e famshme Floating Seahorse në Dubai. Janë 133 të tilla dhe së bashku përbëjnë një qytet lundrues me vlerë 5 miliardë dollarë në mes të detit. Me gjithçka, nga dhomat e gjumit nënujore deri tek shkëmbinjtë koralorë privatë, këto vila janë të dizajnuara për adhuruesit e vërtetë të oqeanit.

Vilat lundruese ndodhen 3.2 km (1.9 milje) nga brigjet e Dubait, në mes të Ishujve Botërorë të Dubait, kështu që ato janë jashtëzakonisht private dhe të mbrojtura nga përplasjet e valëve. Krijuar nga Grupi Kleindienst, secila vilë lundruese është tre kate e lartë dhe ofron 4000 metra katrorë hapësirë jetese.

Dy kate janë mbi ujë dhe kati i poshtëm është nën sipërfaqe, i zhytur plotësisht në ujin e detit. Kur blini një vilë Seahorse, ju merrni gjithashtu një shkëmb koral të personalizuar të ndërtuar për të rrethuar shtëpinë tuaj. Ju gjithashtu mund të personalizoni shkëmbinj nënujorë koralorë, duke zgjedhur se cilën jetë detare dëshironi të afroni në vilën tuaj. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit