Burri hoqi pallton për ta mbuluar, i pastrehu grushton keq të moshuarin

Burri hoqi pallton për ta mbuluar, i…

Teksa po ecte rrugëve të New York-ut, një burrë pa një të pastrehë të shtrirë në tokë në këto ditë të ftohta dhe pa u menduar dy herë zhveshi pallton dhe mbuloi të pastrehun.

Por ky veprim i tij i mirë vetëm sa i kushtoi shtrenjtë, i pastrehu jo vetëm që nuk e falenderoi, por e sulmoi fizikisht dhe i mori portofolin nga xhepi.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur viktima 59-vjeç u mundua të ndihmojë 25-vjeçarin Xavier Israel, i cili po qëndronte i shtrirë në trotuar.

I pastrehu u ngrit shpejtë në këmbë duke e përplasur për tokë.

Ai filloi ta grushtojë dhe në një moment i vodhi portofolin, duke u larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Megjithatë disa orë më vonë i pastrehu u arrestua nga policia.

Shiko videon këtu

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit