"Capo" i bandës së drogës, kapet Artur Ndreka në Itali

“Capo” i bandës së drogës, kapet Artur…

Arrestimi i 33-vjeçarit shqiptar, Artur Ndreka ka nxitur reagime të shumta në shtetin fqinj, Itali. Ndreka njihej si “Capo”, një nga emrat më potencialë të botës së krimit të grupeve shqiptare në Itali.

Ai ishte “rritur” nën krahun e bosëve më të njohur shqiptarë në atë territor, si Arben Zogu, Dorian Petoku dhe Petrit Bardhi.

Ishte një hetim nga Prokuroria Publike dhe Guardia di Finanza, për trafik ndërkombëtar droge, i cili i dha fund “mbretërimit” të 35-vjeçarit shqiptar në kryeqytetin italian. Ndreka është tashmë në burg së bashku me vëllanë e tij dhe krahun e tij të djathtë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit