Çfarë do të ndodhë me motin? Flasin sinoptikanët: Të shtunën nisin reshjet e shiut por...

Çfarë do të ndodhë me motin? Flasin…

Moti ka rezervuar plot surpriza këtë javë për të gjithë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se i reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta i lënë vendin reshjeve të shiut ditën e nesërme.

Reshje shiu do të ketë gjatë orëve të para të ditës së nesërme në pjesën më të madhe të vendit me intesitet të ulët, ndërsa në Jug priten reshje me intensitet mesatar.

Ndërkohë që bëhet me dije se në diten e diel, pritet ndikimi i masave ajrore të qendrueshme por më të ftohta.

Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare kryesisht ditën e shtunë fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit