Çfarë po ndodh me të? Deputeti i njohur demokrat merret në pyetje nga SPAK

Çfarë po ndodh me të? Deputeti i…

Gjatë ditës së sotme, SPAK ka marrë në pyetje deputetin e njohur demokrat Edi Paloka. Mediat nuk hezituan të fshihnin interesin për të mësuar se çfarë ka ndodhur me të dhe përse u thirr nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion.

Deputeti u përgjigj duke thënë se ishte një çështje pa kurrëfarë rëndësie.

Mësohet se bëhet fjalë për një çështje që Prokuroria Tiranë ia kaluar si kompetencë SPAK.

Përflitet se bëhet fjalë për ngjarje të ndodhura në kohën kur Shqipëria ishte e përfshirë nga protesta masive, në kohën kur PD nuk ishte në parlament. Përmendim që deputetët demokratë të cilët kundërshtuan forcat e punonjësve të policisë, e një prej tyre ka qenë edhe deputeti Paloka.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit