Çifti i djemve të dashuruar rrihen me çekiç nga një grup të rinjsh: GAY!

Çifti i djemve të dashuruar rrihen me…

Një çift homoseksual që u sulmua me çekiç nga një bandë e veshur me kapuç tha se kanë frikë të kapin duart përsëri në publik pas sprovës së tmerrshme.

Ryan Winnard, 21 vjeç dhe i dashuri i tij Max Green, 18 vjeç, u afruan nga banda e burrave në Radcliffe, Greater Manchester, rreth orës 20:15 të së martës.

Banda hodhi sharje homofobike ndaj çiftit teksa ata u mbajtën për dore përpara se t’i sulmonin ndërsa përpiqeshin të largoheshin.

Max u godit në pjesën e pasme të kokës, ndërsa Ryan u godit me grusht dhe u sulmua me një çekiç në sulmin e tmerrshëm.

Ryan, nga Salfordi, pësoi një thyerje të hundës dhe një kockë të thyer në faqe nga sulmi i tmerrshëm, ndërsa Max pësoi një gërvishtje të thellë në kokë.

Duke folur për sprovën, Ryan tha: “Unë dhe i dashuri im po shkonim në shtëpi nga gjyshërit e tij dhe teksa po ecnim ne mund të dëgjonim një grup djemsh.

“Ne ishim duke u kapur për dore dhe ata filluan të na bërtisnin duke na quajtur f****s dhe djem homoseksualë.

“Ne vazhduam të ecnim pasi nuk kishim ndërmend të fillonim ndonjë përballje me ta.

“Para se ta kuptonim, kishte rreth pesë deri në gjashtë djem të veshur me kapuç dhe doreza që vraponin drejt nesh.

“Ata filluan të na sulmojnë, të na godasin me grushte dhe shkelma dhe po më goditën në gjunjë me çekiç.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit