Çifti shqiptar arrestohet në Greqi, do trafikonin 46 kg kanabis

Çifti shqiptar arrestohet në Greqi, do trafikonin…

Një çift shqiptarësh 22 dhe 27 vjeç janë arrestuar nga policia greke. Mbi to rëndon akuza e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Sipas mediave greke, çifti i shqiptarëve do të transportonte një sasi droge nga kufiri shqiptaro-grek në Kostur drejt Athinës.

Policia ka vendosur postoblloke, por drejtuesi i automjetit nuk ndaloi duke shtuar shpejtësinë. Pak kilometra me tej, policia mundi të ndalojë mjetin dhe t’ vendosë atyre prangat. U sekuestruan 46 kg kanabis, para cash si dhe 4 celularë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit