Covid-19 bën namin te PSG| Messi dhe tre lojtarë rezultojnë pozitivë

Covid-19 bën namin te PSG| Messi dhe…

Pandemia e Covid-19 po njeh infektive në masë në të gjithë Europën. Përtej qytetarëve, koronavirusi preku dhe vijon të prek edhe sportin. Fillimisht pandemia dëmtoi financat e klubeve, e më tej pas rifillimit të kampionateve u prekën edhe lojtarë e stafi ekipit. Këtë herë, Covid-19 po bënë namin te klubi francez i PSG.

Leo Messi ka rezultuar pozitiv në këto ditë të para të vitit. Lajmi i keq për ekipin e sheikëve vjen pas ndeshjes me Vannes këtë të hënë për Kupën e Francës. Tre lojtarët e tjerë janë Juan Bernat, Sergio Rico dhe Nathan Bitumazala. Të gjithë lojtarët janë “në izolim dhe i nënshtrohen protokollit të duhur shëndetësor”, tha skuadra.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit