Covid-19/ Shënohen 23 viktima të reja në 24 orët e fundit në Itali

Covid-19/ Shënohen 23 viktima të reja në…

ITALI

Italia ka shënuar një rritje të të vdekurve nga koronavirusi krahasuar me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 23 persona duke e çuar në 34.767 numrin total të vdekjeve në shtetin fqinj.

Dje ishin vetëm 8 të vdekur dhe Lombardia e cila është më e prekura kishte vetëm një viktimë. Edhe numri i të infektuarve të rinj në 24 orët e fundit ka pasur një rritje të lehtë duke shënuar 142 raste, ndërsa dje ishin 126 persona.

Në total që prej fillimit të pandemisë janë 240.578 persona të infektuar me koronavirus.  Aktualisht rastet pozitve me koronavirus në Itali janë 15.563./Gazetaatdheu.com/

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit