Cristiano Ronaldos mundohen t’i prishin ndeshjen debutuese me United, portugezi i përgjigjet banderolës fyese me një dygolësh

Cristiano Ronaldos mundohen t’i prishin ndeshjen debutuese…

Një pankartë që mbështet gruan që akuzoi Cristiano Ronaldon për një sulm seksual është valvitur mbi Old Trafford gjatë ndeshjes mes Manchester United dhe Neëcastle.

Grupi feminist “Level Up” tha se ata donin t’i kujtonin tifozëve akuzat për përdhunim kundër tij.

Kathryn Mayorga tha se ajo ishte sulmuar seksualisht nga CR7 në një hotel në Las Vegas në vitin 2009.

Në vitin 2019, prokurorët amerikanë thënë se Ronaldo i ka mohuar akuzat dhe nuk do të përballet me drejtësinë.

“Beso Kathryn Mayorga,” ishte pankarta e cila u valvit nga një avion sapo nisi ndeshja në “Old Trafford”.

Lojtari më i ri i Man United duket se nuk është ndikuar  aspak nga kjo situatë, pasi po udhëheq “Djajtë e Kuq” drejt fitores duke shënuar një dygolësh.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit